Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

Yeni Anket

Kur'an İkliminde Müzakereler Devam Ediyor.

Tarih / Date: 16-10-2017

11'nci yılında Kur'an İkliminde Müzakereler Programı devam ediyor.
İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin düzenlediği Kur'an İkliminde Müzakereler programı ayetleri kendine has tarzda tefsir etmeye devam ediyor. Onbirinci yılına başlayan programın bu dönemki ilk dersi 15 Ekim Pazar günü yapıldı. 
 
Kur'an İkliminde Müzakereler programının oturum başkanlığını bu yıl da Veli KARATAŞ hoca yapıyor. Prof. Dr. Mustafa ÖZEL, Dr. Şerafettin KALAY ve Talha Hakan ALP hocalarımız bu yıl da Kur'an ayetlerini müzakere tarzında tefsir etmeye devam ediyorlar.  Bu yılın ilk dersine İbrahim Suresinin tefsiriyle başlandı. Programın birinci oturumunda Dr. Şerafettin KALAY hoca, İbrahim Suresinin ilk ayetlerinin kırık mealini yaparak bazı açıklamalarda bulundu. Verilen aranın ardından ikinci oturumda Talha Hakan ALP ve Mustafa ÖZEL hocalar karşılıklı müzakerelerle ayetlerin tefsirini gerçekleştirdiler. 
 
Kur'an-ı Kerimi daha iyi anlamak ve Kur'an'dan süzülen hikmet ışıkları ile dünyamızı aydınlatmak için sizleri her Pazar sabah 08:30'da İMH Genel Merkezi Eyüp Bahariye Mevlevihanesi'ne bekliyoruz. 

Kur'an İkliminde Müzakereler programını www.medeniyettv.com adresinden canlı olarak izleyebilirsiniz.


 


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!