Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İMH Teşkilat 2. Türkiye Buluşması Gerçekleştirildi!

Tarih / Date: 05-09-2019

Teşkilat 2. Türkiye Buluşması İMH Genel Merkezi Bahariye'de Gerçekleştirildi.
İnsan ve Medeniyet Hareketi Teşkilatlanma Komisyonu tarafından düzenlenen Teşkilat 2. Türkiye Buluşması Anadolu'dan 30 il, İstanbul'dan 9 çatı kurum yöneticilerinin ve genel merkezimizde görev yapan komisyon, birim üyelerinin katılımıyla genel merkezimiz Bahariye'de gerçekleştirildi.

2 gün süren Teşkilat Buluşmasında Teşkilat, Eğitim ve Maliye çalıştayları yapıldı.

Buluşmanın açılış oturumu sunuculuğunu Erol DEMİR üstlendi. Ardından teşkilatımızın önemini anlatan ve ömrünü İslâm davasına adamış öncüleri anlatan kısa bir sinevizyon izlendi. Program, İMH Konya Teşkilat Başkanı Mustafa Ekrem Doğan'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.
Daha sonra İMH YİK Üyesi Yusuf Bayram Karaboyun kürsüye gelerek selamlamayla birlikte İMH Teşkilatlanma Komisyonu adına “Teşkilat Ufkumuz” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.

Yusuf Bayram KARABOYUN'un ardından İMH Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Kemal ÖZDEN kürsüye gelerek Anadolu'dan ve İstanbul'dan buluşmaya katılan tüm dostlara teşekkür etti. Kemal ÖZDEN, yaptığı her işi ibadet bilinciyle yapan insanımızın hareketimize nitelik kattığını belirtti. Kemal ÖZDEN, buluşmanın bereketli olmasını ve hayırlı sonuçlarla neticelenmesini dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yapılan konuşmaların ardından Anadolu Teşkilat Başkanlığı Hanım Sorumlusu Zülal BAKKAŞ görevini Rahime YÜKSEL'e devretti. Zülal BAKKAŞ’a hediyesini Anadolu Teşkilat Başkanı Ertuğrul TAŞLI takdim etti.

Devir teslim töreni ve fotoğraf çekimi ile açılış oturumu sona erdi.

Teşkilat Çalıştayı; İstanbul ve Anadolu’dan kurum başkanları ve teşkilat başkanlarının katılımıyla Anadolu Teşkilat Başkanı Ertuğrul TAŞLI’nın oturum başkanlığında başladı.
İMH YİK üyesi ve Teşkilat Başkanı Muhammed Fesih KAYA Ocak ayında Konya’da gerçekleştirilen “Teşkilat Buluşmasında” dile getirilen “Öneri Ve Taleplerin” nasıl değerlendirildiği ve ne gibi gelişmeler yaşandığı konulu sunumu ile başladı.

Ardından İMH YİK üyesi Muhammed Fatih BÜYÜKKARA Teşkilatlanma Komisyonu tarafından 3 yıldır yerleştirilmeye çalışılan “Yöneticilerimizin Ajandasında Bulunması Gereken Maddeler” konusunda gelinen son noktayı ve Teşkilatlanma Komisyonunun bu konudaki beklentilerini anlattığı sunumunun ardından öğlen namazı ve yemek arası verildi.

Sonraki oturumda Anadolu Teşkilat Başkanı Ertuğrul TAŞLI, yeni çalışma dönemine yönelik “Bağlı İl ve Birimlerden Beklentilerimiz” konulu sunumunu gerçekleştirdi.Ardından Teşkilat Çalıştayı; sırasıyla Genç Hareket Başkanı Serkan DEMİREL’in “Gençlik Çalışmalarımızın Aynı İsim Ve Ufukla Hareket Etmesi” konulu sunumu, İMH YİK üyesi Ahmet ORUÇOĞLU’nun “İMH Bursa Özelinde Spor Kulüpleri Örneği” sunumu, Kadir SARI ve Fatih BULUT’un “İMH Anadolu Ataşehir Temsilciliği Özelinde İzcilik Uygulaması” sunumuyla teşkilat çalıştayı ve birinci gün oturumları sona erdi.

Teşkilat Çalıştayı ile eş zamanlı olarak İstanbul ve Anadolu’dan Eğitim Komisyonu Başkanlarının katılımlıyla İnsan Vakfı Eğitim Merkezi (İVEM) Başkanı Haluk NAS’ın oturum başkanlığında “Eğitim Çalıştayı” başladı.

Sırasıyla; Eğitim Uygulamaları Klasörünün Gözden Geçirilmesi”, “Zeminlerimizde Eğitim Adına Yapılanların Değerlendirilmesi”, “Mevcut Çalışmalarımız; Ön Gördüğümüz İnsan Modeline Ulaşmada, Ortak Zihnin Oluşturulmasında ve Aidiyet Oluşturulmasında Ne Kadar Başarılı Oluyor?” konulu müzakerelerle sona erdi.

Maliye Çalıştayı ise; İstanbul ve Anadolu’dan Maliye Komisyonu Başkanlarının katılımlıyla Anadolu Teşkilat Başkan Yardımcısı Erol DEMİR’in oturum başkanlığında gerçekleştirildi.

Maliye Çalıştayında sırasıyla; Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV) Başkanı Mehmet KOÇ’un “Girişimcilik ve Teşvikleri”, İMH yönetim kurulu eski üyesi Şaban KILIÇ’ın “Aidat/Burs Toplama ve Önemi”, İMH YİK üyesi Kemal ELİŞ’in “Kaynak Geliştirme, Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi ve Bunların Kullanımı”, İMH Gebze Başkanı Musa ÖZTÜRK’ün “Kurban Kesim ve Hisse Çalışması”, İbrahim DOĞAN ve Seyfullah ŞENEL’in “Proje Yazımı ve Geliştirilmesi” konulu sunumlarıyla sona erdi.

Çalıştayların yanı sıra, Enderun Özgün Eğitimciler Derneği de İstanbul ve Anadolu'dan katılan öğretmenlerle toplantılar gerçekleştirdi.

Teşkilat Buluşması çalıştaylarla birlikte karşılıklı hasbihal ile devam etti.

Teşkilat 2. Türkiye Buluşmasında; ikinci gün teşkilat, eğitim ve maliye çalıştaylarının sonuç raporlarının değerlendirildiği bir toplantı ve “İstanbul Boğazı’nda Tekne Turu” ile sona erdi.

Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!