Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

Yeni Anket

İMH ANKARA, 28 Şubat Programı düzenledi.

imh.org

02-03-2018

İMH Ankara 28 Şubat'ı hatırlatmak için aynı günde 3 program yaptı.
Özellikle lise gençlerine 28 Şubat'ta yapılan zulümlerin hatırlatılması için 2 ayrı İmam Hatip Lisesinde sürecin tanıkları dinlendi. Şehit Ömer Halisdemir İ.H.L'de program, 28 Şubat sürecinde öğretmenlikten atılan Ayla Abak hocanın sunumuyla başladı. Ardından o günler sinevizyon gösterimi ile hatırlatıldı. Programda İMH YİK Üyesi Dr. Hüseyin KORKUT, YAŞ kararlarıyla askerden atılan emekli albay Yavuz AY,Türkiye'de Başörtüsü ile okuyamadığı için Avusturyada okumak zorunda kalan Dr. Hatice KALFAOĞLU HATİPOĞLU konuşmalar yaptılar. Süreç içerisinde yaşadıklarını anlattılar.


 
Şehit Demet Sezen Kız İmam Hatip Lisesi'nde İMH ANKARA'dan Harun Özçelik'in açılış konuşmasıyla başlayan program, İMH YİK üyesi Dr. Hüseyin KORKUT, Emekli Albay Yavuz AY, Başörtüsü sebebiyle üniversiteden atılan Özlem  ÖZSOY ve Saadet IŞIK'ın 28 Şubat sürecinde yaşadıkları zulumleri anlatmalarıyla tamamlandı. Duygusal anların yaşandığı programlar birçok öğrenciyi hüzünlendirdi. Özlem ÖZSOY Hacettepe üniversitesi son sınıftan atılmasının akabinde defalarca af sonrası müracatlarının kabul edilmediğini dile getirdi. Mücadele azmini hiç yitirmediğini söyleyen Özlem ÖZSOY, yıllar sonra yeniden üniversiteye kayıt yaptırarak şu an okulunu bitirmek aşamasında olduğunu söyledi.


 
BİLGİ VE İRFAN DERNEĞİ'nde yapılan programda ise Emekli albay Yavuz AY, askeriyede sadece müslümanlığın gereği ibadetlerini yaptığından dolayı ve evlendikten sonra eşi başörtülü olduğu için yaşadığı zulümleri ve askerden atılış sürecini anlattı. 
 
 


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Yaşar
    02-03-2018

    28 Şubat zulüm, darbe, sürgün, ihraç, fişleme, millete ihanet, soygun ...gibi bir çok olumsuzluğun yaşandığı bir süreç unutmamalıyız.