Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İMH Ankara, 15 Temmuz programı düzenledi.

imh.org

20-07-2019

15 Temmuz'un canlı tanıkları İMH Ankara'nın programında konuştu.
Eyüp SÖNMEZ tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşmacılar 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde yaşadıklarını anlattılar. 
 
Konuşmacılardan Keçiören Eski Belediye Başkanı Mustafa AK, o gece Keçiören halkını belediye binası önünde topladıklarını ve çatışmaların yaşandığı Ankara Emniyet binasına gittiklerini belirtti. Bölgedeki çatışmalarda Şehit ve Gazi olan kardeşlerimize tıbbi yardımda bulunduklarını anlatan Mustafa AK, Ankara Emniyetinin güvenliği sağlandıktan sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bölgesine intikal ettiklerini, darbe girişimi akamete uğratılana kadar o bölgede kaldıklarını anlattı. Ankara’da  en çok Şehidin Keçiören ilçesinden verildiğini, Genelkurmay Başkanlığında yaşanan çatışmalarda ilk şehit olan Başçavuş Bület AYDIN’nın da Keçiörende ikamet ettiğini söyledi.
 
 
Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hanefi SİNAN, darbe girişiminin genel bir değerlendirmesini yaptıktan sonra o gece yaşadığı anektotlardan bahsederek hain darbecilerin yaşattığı vahşeti bizzat müşahede etmenin hüznünü paylaştı.
 
Tiyatrocu ve Sanat Yönetmeni Mehmet Tahir İKİLER, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi hainlerin Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirdiği vahşeti anlatırken duygu dolu anlarla o geceye tekrar gidilmesini sağladı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde darbecilerin hedef gözeterek acımazca darbeye direnmeye gelen, ellerinde sadece bayraktan başka bir şeyi olmayan halkın üzerine ateş açtıklarını, tanklarla insanların üzerinden geçtiklerini bizzat gördüğünü ifade etti. 
 
 
Oruç Gazi İmam Hatibi Ergin ŞAHİN Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde hainlerin savaş uçaklarıyla Jandarma Komutanlığı  ve Millet Cami tarafında bulunan halkın üzerine bombalar bıraktığını, onlarca vatandaşımızı o bölgede şehit ettiklerini, bu bombalamaya rağmen darbeye direnen halkın bölgeyi terk etmediği, Allah’ın o gün yüreklerden korkuyu aldığını ifade etti.
 
Yoğun katılımın olduğu program, katılılımcıların o geceye ait anıları ve 15 Temmuz şehitleri için okunan dua ile sona erdi. 

 


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!