Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Barış ödüllü katiller

imh.org

17-07-2014

Barış ödüllü katiller

Gazze'de bir kez daha ateşkes konuşuluyor. Ateşkes, bizler için, İsrail'in öldürmeye ve yıkmaya ara vermesi anlamına geliyor. Dinlenmesi. Gördük, görüyoruz; bütün bedeli Filistinliler ödüyor. Ölen, öldüğüyle kalıyor.

Katliam boyunca, özellikle medyanın kullandığı dile dikkat ettim. Mesela 'savaşın bilançosu' diyorlar. Ne savaşı? Ortada bir savaş yok. Çatışma yok. İnsan avı var. Bir buçuk milyon can, bir avuç toprağa sıkışmış, sığınmış. Üç tarafı düşmanla, dördüncüsü de hainlerle çevrili. Bir kutunun içindesin. Kuşatma altındasın. Taktik gereği geri bile çekilemiyorsun. Gece-gündüz gözetleniyorsun. Tahammül sınırlarını aşan bir ambargonun muhatabısın. Dünyanın en modern ordularından birine karşı ev yapımı aletlerle mücadele ediyorsun. Ne savaşı?

Çok sık kullanılanlardan biri de 'uluslararası camia' ifadesi. Bu bize, biz Müslümanlara ne söylüyor? Afganistan, üstelik Ramazan ayında, 'uluslararası camia'nın önde gelenleri tarafından ağır bombardımana tutulmadı mı? Bosna? Libya? Sudan? Irak? Pakistan? Orta Afrika'daki Müslüman katliamı, 'uluslararası gözlemcilerin' gözü önünde yaşanmadı mı? Ne çok örnek, 'ne çok acı var.'

Nobel Barış Ödüllü Obama, siyonistlerin katliamları sırasında, golf oynuyor. İsrail, yeni geliştirdiği silahları sivillerin üzerinde denerken, kendilerinden destek sözleri geliyor. Çocuk katilleri için, 'kendini savunma hakkından' bahsediyorlar. Taş atana kurşunla karşılık veriliyor. Yine aynı çirkin açıklama: 'İsrail'in kendini savunma hakkı vardır.'

Barış ödülü demişken. Menahem Begin, İzak Rabin ve Şimon Peres, hem katildir, hem barış ödülü sahibi. Masum ve mağdur Müslümanları öldürerek barışa katkı sağlamış oluyorsun. Böyle bir dünya. Şu yeryüzünde en çok kana, gözyaşına, yıkıma sebep olan ülke Amerika. Şaka değil, barış ödülünü en fazla Amerikalılar almış: Toplam yirmi. Böyle bir dünya. Sonrasında, on iki ödülle Birleşik Krallık. Neredeyse bütün sorunlu bölgelerin, kanayan yerlerin mimarı. Adeta acımızla alay ediyorlar. Bunlardan mı medet umacağız? Katilden. Cellattan. Obama'ya telefon etmek, bugüne kadar hangi sorunu çözmüş?

Israrlı bir şekilde 'İslam Birliği' dememizin bir nedeni de budur. Kınamadan öteye geçebilmek için. Safça, Avrupa ve Amerika'dan 'adalet' beklememek için. Onurumuz ve izzetimiz için. Fatih Öner; 'zulmün sona ermesinin tek yolu, Hakka, adalete ve insafa inanan bir zümrenin gücü eline geçirmesi, mazlumun yanında yer almasıyla mümkündür' diyor. Devamı: 'Bu coğrafyada akan kanın, zulmün ve zalimliğin sona ermesi, muhakkak surette silahlı bir diğer gücün ortaya çıkmasıyla mümkün olmuştur.' İşte bunun için.

Koskoca İslam dünyası, 'saldırıları kınamakla, lanetlemekle cezalandırılmış durumda.' Mevcut kuruluşların toplantıları, Arap Birliği vesaire, ne işe yanıyor? Hiç. Dilek ve temenniler.

Evet. Ne yaparlarsa yapsınlar, Filistinlilerden kurtulamayacaklar. Onlar, Kudüs'ün bekçileridir. Filistin ise sadece Filistinlilerin değildir. Hiçbir hakiki mümin, bu derde / davaya kayıtsız kalamaz.

Siyonist İsrail, yalandır. Yalanlar üzerine kurulmuştur. 'Herkesin aynı yalana inanıyor olması, onu gerçek yapmaz.' Her yalan, bir gün son bulur.

Bir aileden on sekiz kişiyi şehit etmeleri, hangi sorunu çözecektir? Cinayetlerini kayda alıp servis ediyorlar. Sanki oyun.

Şair İlhami Atmaca'nın dokunaklı bir dizesi var, şöyle: 'O çocuklar öyle mahzun ağlamaya gittiler.' Ya döndüklerinde?

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

 Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!