Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Mukaddes Emanetler Işığında Sergi ve Sempozyumu Gerçekleştirildi.

Tarih / Date: 13-05-2017

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, Mukaddes Emanetler Sergisinin Açılışına Katıldı.
İnsan ve Medeniyet Hareketi Bahariye Sanat Atölyeleri tarafından hazırlanan "Mukaddes Emanetler Işığında" Sempozyum ve Sergisi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın teşrifleriyle açıldı. İMH Genel Merkezi Bahariye Mevlevihanesinde gerçekleşen açılış programı Hafız Ahmet TÜRKBEN Hocanın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Sonrasında Mukaddes Emanetler Işığında sergisi için hazırlanan sinevizyon gösterimi izlendi. Programda İMH YİK Başkanımız Mehmet GÜNEY hoşgeldiniz konuşması gerçekleştirdi. Mehmet GÜNEY, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere programa katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ederek Mukaddes Emanetler konulu sempozyum ve sergiye ev sahipliği yapmanın gururunu duyduklarını söyledi. İnsan ve Medeniyet Hareketinin yaptığı faaliyetlerden bahseden Mehmet GÜNEY: "İnsan ve Medeniyet Hareketi gerçekleştirmiş olduğu her faaliyetinde İnsanı ve Medeniyeti referans alarak kadim medeniyetimizin yeniden ihya edilmesi için gayret ediyor." dedi.Daha sonra kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında mukaddes emanetlere ev sahipliği yapmanın büyük bir iftihar olduğunu belirten Recep Tayyip ERDOĞAN, Medine müdafası esnasında Fahrettin Paşanın mukaddes emanetler konusunda göstermiş olduğu hassasiyete dikkat çekti.Yavuz Sultan Selim'in Mısır'ı feth etmesinden sonra mukaddes emanetlerin İstanbul'a getirilmesinin ardından Osmanlının bu emanetlere büyük bir önem gösterdiğini söyledi. Geçmişte her yıl Hicaz'a gönderilen sürre alayının Anadolu'dan geçerken yerel halkın da çeşitli hediyelerle katkı sağladığını belirten Recep Tayyip ERDOĞAN, bir fon oluşturarak üç aylar boyunca Mekke ve Medine'de dünyanın her tarafından gelmiş fakir-fukaraya yardım yapılabileceğini ifade etti.

Recep Tayyip ERDOĞAN, içinde bulunduğumuz zaman diliminde çok önemli süreçlerden geçtiğimizi belirterek birliğe ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu söyledi. Bir zamanlar bizlere hasta adam diyenlerin şu an ekonomik, sosyal ve siyasi kırizler içinde boğuştuğunu dile getirerek gelecek günlerin bizler için daha da güzel olacağını belirtti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın konuşmasının ardından sergiye katkı sağlayan sanatçılarla açılış kurdelesi kesildi. Ardından Mukaddes emanetler sergisi gezildi.  


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

 • Ahmet Özsağır
  12-10-2018

  Geleneksel Sanatlarımız olarak tanımlanan Bize özgü Sanat Tarihimizi oluşturan "Hat,Tezhip,Ebru,Minyatür vb.Sanatlarımızın hayat bulması -yaşaması için;Devlet Büyüklerimizin teveccühü esastır.Cumhurbaşkanımızdan Allah razı ömrü uzun olsun.Hocalarımızın ömrü uzun tüm gayret gösterenlerin.Yeni kuşak Kutsal sanatlarimızla böylece tanışmış oluyor.Saygı ve Muhabbetlerimle Genç kuşağa selamlarımla başarılar diliyorum.

 • Hakan Sönmez
  01-03-2018

  Bu hareketin Cihanşumül Medeniyet Hareketi haline dönüştürülmesi ve daha yüksek vurgularla medeniyet kelimesinin anlamını yaşatması gerekmektedir.

 • A.AKTAŞ
  01-06-2017

  C.Hak sa'yinizi meşkûr eylesin.

 • ادم القونوي
  16-05-2017

  ماشاءالله