Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Hanımlara Yönelik Davet ve İrşat Eğitimi Yapıldı.

18-12-2018

11-13 Aralık tarihlerinde İMH Genel Merkezi Bahariye Mevlevihanesinde Davet ve İrşad Çalışması Hizmet içi Eğitimi gerçekleştirildi.
İnsan ve Medeniyet Hareketi İstanbul Teşkilat Başkalığı, İstanbulda faaliyet gösteren kurumlarımızın hanım yöneticilerine yönelik "Davet ve İrşad" başlıklı hizmetiçi eğitim gerçekleştirdi.

Programa İstanbul Teşkilatlanmasında bulunan çatı kurumlardaki hanım başkanlarımız, kurumlarımızda görev alan Davet ve İrşad koordinatörleri katıldılar.


 
11 Aralık Salı günü 4 oturum yapıldı. İnsan ve Medeniyet Hareketi Hanımlar Birimi Bşk. Meryem TERZİ "Ferdin Kendi İçinde Geliştirmesi Gereken Hasletler" başlıklı sunumunda;  sorumluluk bilinci, fedakârlık, îsar, vefâ, aidiyet, devamlılık, hareket için bireysel keyfiyetten kaçınma gibi önemli konulara değindi.Meryem TERZİ konuşmasını şu cümlelerle tamamladı: “Hedeflerimizin gerçek olması için yapmamız gereken, arkamıza dönüp bakmamamızdır. Geçmişe takılıp kalmayacaksınız, ileriye, ileriye daha ileriye diyeceksiniz. Yalnızlıktan şikâyetçi olmayacaksınız. Herkes alanı terk etti, mücadeleyi terk etti, bu işi bize mi bıraktı, demeyeceksiniz. Hacer de yalnız bir kadındı kesinlikle unutmayın oturmadı, sızlanmadı, şikâyetlenmedi. Yalnızlığından dolayı isyan etmedi. Tek başınıza da kalsanız kuş uçmaz kervan geçmez bir vadide de olsanız yürüyeceksiniz. Kimse yoksa ben varım diyeceksiniz. Tek başına bir ümmet olma potansiyeline sahip olduğunuzu hiç unutmayacaksınız. İbrahimî bir duruşla hayata bakacaksınız ve asla bir kaç kişiyiz demeyeceksiniz.” 


 
Günün ikinci oturumunda İMH YİK üyesi ve Teşkilatlanma Başkanı Muhammed Fesih Kaya "Değerler Eğitimi" kapsamında hedefimiz, ufkumuz, üslûbumuz, kurumsallaşma öngörümüz, gelişme stratejilerimiz ve örgütlenme modelimiz başlıklarında konuşma yaptı.


 
Üçüncü Oturumda İMH İstanbul Teşkilatlanma Bşk. Yrd. Hatice Balin "Ekip Çalışması" başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Dördüncü Oturum ise İMH Yüksek İstişare Kurulu Üyesi M. Fatih Büyükkara, "Ferdin Cemaatine Yönelik Geliştirmesi Gereken Hasletler" konulu konuşma yaptı. 
 

 
13 Aralık Perşembe gününün ilk oturumunda Ayşe Aslantürk hanımefendi ile "Kur’an ve sünnet ışığında yönetim becerileri" konusunda sunum gerçekleştirdi. İkinci oturumda İMH Eğitim Koordinatörü Haluk Nas, "İVEM Klasörleri bağlamında Kaynak Eğitimi" konulu sunum yaptı. Öğle namazı ve yemek arasının ardından tekrar bir araya gelen katılımcılar, İMH İstanbul Teşkilatlanma Bşk. Yrd. Hatice Balin ablamızın interaktif gerçekleştirdiği "Teknik Eğitim ve Organizasyon Yönetimi" sunumunu dinlediler. 


 
Program, İMH Anadolu Teşkilatlanma Bşk. Yrd. Zülal Bakkaş’ın İMH İstanbul Teşkilatlanma Bşk. Yrd. Hatice Balin’e Hanımlar Birimi adına hediye takdimi ile sona erdi. 

Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!